خرید نهال خرمالو

نهال خرمالو

خرید ارقام مختلف نهال خرمالو:

 

  • پیوندی و اصلاح شده(زودبارده) به صورت ریشه لخت و ریشه پر گلدانی

 

  • ارقام نهال خرمالو :خرمالو گوجه ای(ژاپنی) – خرمالو سیبی – خرمالو موزی(مانگو یا انبه ای)

دنبال خرید نهال خرمالو هستی؟

احداث باغ خرمالو:

آب و هوا:

نهال خرمالو از نظر سرما مقاومتش خوب و برخی از ارقام تا -۱۵درجه سانتیگراد را تحمل می نمایند. مطلوب ترین دمای محیط برای رشد میوه خرمالو در طول فصل رشد به دمای ۲۲الی ۱۶درجه سانتیگراد نیاز دارد و هوای آفتابی برای رسیدن میوه لازم است. نیاز سرمایی خرمالو با ۵۰۰الی ۱۰۰ساعت دمای کمتر از ۷درجه سانتیگراد برآورده می شود.

خاک :

خاکهای متوسط نظیر خاک لوم و شنی لومی مناسب این گیاه است اگر در خاک سنگین کشت گـــردد، اکثر میوه ها ریزش می نماید ، زهکشی برای این گیاه مهم است، خــاکهای آهکی برای این درخت مناسب نیستند و در صـــورت کـاشت، بـرگ درخت ریز و زرد رنگ می شود. PHمناسب برای درختان خرمالو ۶-۶/۸می باشد، خرمالو به شوری آب و خاک حساس بوده و در اثر شوری درخت، دچار کاهش رشد شده و نهایتا از بین خواهد رفت.

آبیاری:

آبیاری اصولی این نهال در سرعت رشد و کیفیت باردهی آن نقش مهمی دارد. آبیاری باید به شکلی انجام شود تا خاک در آب غرق نشده و باعث کاهش اکسیژن رسانی به خاک و ریشههای گیاه نشود. در مقابل نیز سطح خاک به هیچ وجه نباید خشک شود. خشک شدن خاک در ماههای گرم سال باعث آسیب رسیدن به درخت میشود. یکی از اصول مهم در آبیاری این نهال، سیراب کردن آن به صورت منظم و جلوگیری از خشک شدن خاک است. ذکر
این نکته نیز الزامی است که آبیاری بیش از اندازه نیز باعث ریختن محصول از شاخههای درخت میشود. باغداران معمولا یک یا دو روز در هفته نهالها را آبیاری میکنند. در فصل سرد شما میتوانید تنها یک بار در هفته به صورت کامل این درخت را از آب سیراب کنید.

برای مشاهده و توضیحات ارقام خرمالو بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

خرمالو مانگو

خرمالو گوجه ای

خرمالو سیبی

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

6 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید