خرید نهال انجیر

نهال انجیر

خرید ارقام مختلف نهال انجیر

 

  • اصلاح شده(زودبارده) به صورت ریشه لخت و ریشه پر گلدانی

 

  • ارقام نهال انجیر :انجیر سه فصل – انجیر – سیاه – انجیر زرد – انجیر گلابی – انجیر استهبان – انجیر ازمیر ترکیه

دنبال خرید نهال انجیر هستی؟

احداث باغ انجیر:

آب و هوا:

انجیر در مقابل سرما در دوره جوانی حساس است. تقریبا در شرایط دمایی مختلف امکان رشد و پرورش آن وجود دارد. با این حال دمای بین ۲۵تا ۳۵درجه سانتیگراد برای رشد آن بسیار مناسب است ولی دمای بالاتر از ۴۵ درجه شرایط نگهداری را سخت می کند.
ارتفاع از سطح دریا انجیر در ارتفاع ۱۸۰۰متر محصول با کیفیت تری تولید می کند.

خاک :

درختان انجیر ازآنجاکه مقاوم هستند، در بیشتر خاکها رشد خوبی خواهند داشت با این حال، در خاکهای با زهکشی مناسب، عملکرد بهتری نشان میدهد. کاشت انجیر در خاکهای شنی و لومی بر خاکهای رسی ترجیح داده میشود.

نور :

این درخت مکانهای آفتابگیر را بیشتر دوست دارد. بنابراین برای پرورش انجیر مکان آفتابگیر را انتخاب کنید، تا میوهدهی بهتری داشته باشد.
درخت انجیر حداقل ۷الی ۸ساعت در روز نیاز به نور آفتاب دارد. البته در مکانهای سایه رشد درخت انجیر هم عملکرد خوبی دارد، اما میزان باردهی کمتری خواهد داشت.

آبیاری:

درختان تازه کاشته تا زمانی که ریشه آنها تثبیت شود، باید مرتب آبیاری شوند. خشک شدن سطح خاک درخت انجیر، زمان آبیاری گیاه را مشخص میکند. توجه داشته باشید که در زمان آبیاری، تا عمق رشد ریشهها، گیاه باید سیراب شود. میزان آبیاری درخت در زمان باردهی آن باید کمتر شود، زیرا آبدهی زیاد باعث کاهش شیرینی میوه انجیر میشود. درخت انجیر نسبت به خشکی مقاوم است، بنابراین آبیاری زیاد هم میتواند باعث بیماری درخت شود. اگر در منطقهای که درخت کاشته شده است و هر ۱۰روز یک بار به اندازه ۱سانتی متر باران می بارد، نیازی به آبیاری توسط شما نیست. البته آبیاری کمکی، میتواند به رشد بهتر درخت کمک کند. زمانی که برگ های درخت زرد شده و بیحال میشوند، نیاز است که به درخت آب بدهید.

برای مشاهده و توضیحات ارقام زردالو بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

انجیر ازمیر

انجیر استهبان

انجیر سیاه

انجیر گلابی

انجیر سه فصل

انجیر زرد

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

5 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید