خرید نهال گردو

ارقام مختلف نهال گردو :

 

  • نهال گردو بذری و پیوندی اصلاح شده(زودبارده) به صورت ریشه لخت و ریشه پر گلدانی

 

  • ارقام نهال گردو : گردو محلی کلات و تویسرکان – گردو اسراییلی – گردو خوشه ای – گردو کانادایی – گردو پکان گرمسیری(آمریکایی) – گردو چندلر گردو فرنور – گردو پدرو – گردو هارتلی – گردو لارا – گردو ژنوتیپ برتر

دنبال خرید نهال گردو هستی؟

نکات مهم احداث باغ ارقام مختلف گردو :

آب و هوا:

گردو یکي از مهم ترین میوه هاي خشك جهان و ایران است. گردو درختی است که در شرایط آب و هوای مدیترانه ای در نواحی که دارای تابستانهای معتدل و زمستان سرد باشند به خوبی رشد میکند. نیاز سرمایي گردو حدود ۳۰۰ الی ۱۵۰۰ساعت دمای صفر تا ۷درجه سانتیگراد بسته به رقم می باشد که اگر در زمستان نیاز سرمایی برطرف شود درخت پر بارتر می شود.
گردو به سرمای دیروقت بهاره حساس است ولی بعضی ارقام دیرگل نیز وجود دارد که این مشکل را برای کاشت در مناطقی که سرمای بهاره دارند را برطرف کرده است.
سرمای -۵تا -۷درجه سانتیگراد باعث سرمازدگی گل باز شده می گردد و سرمای -۷تا -۱۰درجه سانتیگراد باعث سرمازدگی جوانه هاي زایشي می شود.
درجه حرارت مناسب برای گرده افشانی ۱۵-۲۵درجه سانتیگراد می باشد. ارتفاع مناسب کاشت از سطح دریا برای گردو ۸۰۰الی ۲۵۰۰متر می باشد.
به صورت کلی، بهترین شرایط برای کاشت نهال گردو آب و هوای سرد و کوهستانی است. البته برخی از انواع و رقمهای این درخت وجود دارند که در برابر سرمای زمستانه، از خود مقاومت بیشتری نشان می دهد.

خاک :

نهال گردو در خاکهای رسی سنگین و مرطوب رشد مناسبی ندارد ، وجود خاکهای نیمه سنگین از نوع شنی رسی و لومي برای پرورش گردو مناسب است. درختان گردو در خاک هایی با بافت لومی یک دست و با عمق زیاد بیشترین محصولدهی را دارد.

آبیاری:

نیاز آبی درخت گردو بر حسب منطقه و رقم ۸-۱۰هزار متر مکعب برای هر هکتار در سال می باشد. در آبیاری قطره ای نیاز آبی حدود ۶-۸هزار متر مکعب برای هر هکتار در سال می باشد.

برای مشاهده و توضیحات انواع گردو بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

گردو خوشه ای

نهال گردو خوشه ای

گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی

گردو پکان

نهال گردو پکان

گردو پدرو

نهال گردو پدرو

گردو هارتلی

نهال گردو هارتلی

گردو محلی

نهال گردو محلی

گردو کانادایی

نهال گردو کانادایی

گردو فرنور

نهال گردو فرنور

گردو قرمز

نهال گردو قرمز

گردو لارا

نهال گردو لارا

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

5 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید