خرید نهال آلبالو فرنگی

آلبالو فرنگی
آلبالو فرنگی

نهال آلبالو فرنگی :

  • آلبالو فرنگی رقمی بسیار درشت و کیفیت پایین نسبت به ارقام دیگر آلبالو می باشد.
  • مزه آن نسبتا ترش و ملس و پر بار است و بیشتر برای تازه خوری استفاده می شود.
  • ارسال نهال به تمام نقاط کشور با بسته بندی اصولی بدون هیچ محدودیتی
  • برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید نهال با شماره های زیر از طریق تماس – تلگرام – واتساپ و.. در ارتباط باشید :
    ۰۹۰۱۷۶۳۶۱۹۶ – ۰۹۱۵۹۸۲۳۹۰۶ – ۰۹۱۵۹۸۲۴۰۰۵

دنبال خرید نهال آلبالو فرنگی هستی؟

مشخصات نهال آلبالو فرنگی

نهال آلبالو فرنگی برگ های لوزی شکل دارد که بطور منظم رشد می‌کنند. از آنجایی که شاخه های این درخت بسیار نرم است برای چیدن میوه با مشکل مواجه نخواهید شد.

همچنین این نهال بطور مطلوب و مناسب رشد می کند که در هر سال این میزان ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر است تا به میوه دهی برسد. آب و هوایی کوهپایه‌ای و نیمه سردسیر از متناسب ترین شرایط آب و هوایی برای کاشت این نهال است.

خصوصیات نهال آلبالو فرنگی مناسب خرید

ریشه این نهال اگر در شرایط مطلوب در خاک قرار گیرد، از ریشه درخت گیلاس مقاومت بیشتری دارد و حدود ۵ متر در زمین رشد می‌کند. با توجه به عمق ریشه در زمان کاشت فاصله بین نهال ها باید به خوبی رعایت شود تا ریشه‌ها به هم گره نخورند.

پس از خرید نهال آلبالو فرنگی و کاشت مناسب؛ ثمره آن میوه هایی ترش و ملس خواهد بود.

فاصله کاشت

میدانیم که یکی از مهمترین عوامل رشد نهال ها نور خورشید است. بنابراین رعایت فاصله کاشت برای رسیدن نور خورشید و همچنین جلوگیری از در هم پیچیدگی ریشه ها و نظم بخشیدن به باغ باید نهال های آلبالو را در فواصل معین و مناسب بکارید. بهترین فاصله برای کاشت نهال آلبالو فرنگی ۴*۵ یا ۵*۵ است.

حداکثر ارتفاع درخت آلبالو فرنگی

در بهترین حالت یک نهال آلبالو بین ۲ تا ۴ متر رشد می کند. البته نکته مهم این است که ارتفاع و رشد یک نهال به مراقبت شما بستگی دارد. در موارد بسیاری با عدم رعایت نکات مراقبتی نهال رشد چندانی نکرده و محصولی بی کیفیت برداشت می شود. پس در قدم اول رشد نهال آلبالو فرنگی به مراقبت و رعایت شما بستگی دارد.

مدت آبیاری درخت آلبالو فرنگی

مدت آبیاری نهال آلبالو فرنگی مانند گیلاس است. با توجه به گرمای فصل تابستان بهتر است آبیاری بیشتر شود. به طور میانگین هر هفته دو بار باید نهال آلبالو آبیاری شود. این نهال به ماندن آب پای ریشه حساس نیست اما باید مراقبت و مرتب بودن در آبیاری را فراموش نکنید.

آلبالو فرنگی

آب و هوای مناسب برای کاشت

زمانی که اقدام به خرید نهال آلبالو فرنگی می‌کنید، باید آن را در نقاط سردسیر بکارید. این نهال در دمای زیر هفت درجه در زمستان و در تابستان به هوای سرد و خنک نیاز دارد.

خاک مناسب

پس از خرید نهال آلبالو فرنگی بهتر است آن را در خاک شنی یا لومی سبک بکارید. البته این نهال ها به آب پای درخت حساسیت ندارند بنابراین اگر خاک کمی سنگین باشد برایشان مضر نیست. توجه داشته باشید که عناصر تغذیه‌ای برای این درختان اهمیت دارد و باید در زمان کوددهی به میزان کافی تامین شوند.

کود مناسب برای نهال

برای جلوگیری از آفات و بالا بردن مقاومت آنها در برابر بیماری‌ها باید کوددهی در زمان مناسب و به مقدار کافی انجام شود. بهترین کودها برای نهال آلبالو فرنگی کودهایی با پتاس بالاست. همچنین اگر می‌خواهید نهال روشد بیشتری داشته باشید کودهایی حاوی ازت بالا را انتخاب نمایید.

اما با توجه به اینکه مردم محصولات ارگانیک را بیشتر می‌پسندند، بهتر است قبل از کاشت خاک را با کودهای حیوانی کاملا پوسیده مخلوط کنید و در سال های بعد نیز کودهای دامی را با کودهای سریع الاثر مخلوط و پای درختان بریزید.

هرس درخت

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نهال آلبالو فرنگی نیازی به هرس شدن ندارد مگر در صورتی که شاخه دچار بیماری یا شکستگی شوند.

نهال آلبالو فرنگی را از کجا بخریم؟

اگر قصد خرید نهال آلبالو فرنگی باکیفیت را دارید می‌توانید با نهال مشهد در ارتباط باشید. نهال مشهد به عنوان یکی از فعالان در این حوزه ارسال انواع نهال به سراسر کشور را انجام می‌دهد. جهت هرگونه مشاوره درباره خرید و کاشت نهال با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید