خرید نهال گلابی شاه میوه

گلابی شاه میوه
گلابی شاه میوه

نهال گلابی شاه میوه :

  • گلابی شاه میوه میان رس و شیرین و آبدار می باشد.  این رقم یکی از ارقام تجاری است.
  • گلابی شاه میوه بعد از گلابی اسپادانا محصول قابل برداشت است. شکل میوه مخروطی نسبتا بزرگ و به رنگ زردمایل به سبز است.
  • ارسال نهال به تمام نقاط کشور با بسته بندی اصولی بدون هیچ محدودیتی
  • برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید نهال با شماره های زیر از طریق تماس – تلگرام – واتساپ و.. در ارتباط باشید :
    ۰۹۰۱۷۶۳۶۱۹۶ – ۰۹۱۵۹۸۲۳۹۰۶ – ۰۹۱۵۹۸۲۴۰۰۵

دنبال خرید نهال گلابی شاه میوه هستی؟

خرید نهال گلابی شاه میوه

به عنوان یکی از محبوب ترین و مرغوب ترین میوه های موجود در بازار میتوان به گلابی شاه میوه اشاره کرد. خرید نهال گلابی شاه میوه اگر به درستی و با آگاهی انجام نشود نمیتواند مرغوبیت لازم را دارا باشد. نهال گلابی شاه میوه در مقابل سازگاری و مقاومت بالایی دارد از این یکی از محصولات مورد علاقه باغداران است.

 

مشخصات نهال گلابی شاه میوه

گلابی های شاه میوه درشت، مخروطی شکل و طعم شیرینی دارد و همین امر سبب شده تا در بین میوه های بازار و تره بار واقعا شاه میوه باشند. رنگ پوست این گلابی‌ها زرد مایل به سبز و گوشت آن کاملا زرد رنگ است. هر گلابی شاه دانه بطور متوسط وزنی معادل ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم دارند.

همانطور که گفته شد این میوه به دلیل کیفیت و شیرین و درشت بودن مورد توجه عموم قرار گرفته است و میتواند یکی از محصولات مهم برای سود تجاری بالا برای باغداران و کشاورزان باشد.

یکی دیگر از مصارف خرید نهال گلابی شاه میوه در صنعت کمپود سازی است. کارخانجات زیادی در حال حاضر در کار تهیه انواع کمپوت های میوه هستند که گلابی یکی از آنهاست. در ضمن توجه داشته باشید که نهال گلابی شاه میوه تنها یک ماه ماندگاری دارد و اگر به موقع کاشته نشود، به رنگ قهوه‌ای در خواهد آمد.

خرید گلابی شاه میوه

نکات مهم برای کاشت نهال گلابی شاه میوه

نهال گلابی شاه میوه به دلیل تحمل و مقاومت در برابر سرمای شدید برای کاشت در آب و هوای معتدل و سردسیر مناسب است و میتواند سرمایی بین ۲۵ الی ۲۸ درجه را تحمل کند. پس از خرید نهال گلابی شاه میوه باید در ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت سرمای ۷- قرار گیرد. بنابراین پس از بیدار شدن از خواب زمستانی میتواند شکوفه دهد تا به بار نشیند. گل دهی این نهال از ۹ تا ۲۵ فروردین است.

توجه داشته باشید که میزان بازدهی مناس بو باروری این درخت بستگی به منطقه آب و هوایی و دقت در کاشت دارد. اگر نکات مهم در کاشت را رعایت نکنید نمیتوان انتظار عملکرد مناسب از این نهال را داشت.

 

عمر مفید و ارتفاع درختان گلابی شاه میوه

اولین محل کاشت این نهال در استان اصفهان بوده و در حال حاضر هم مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین گلابی شاه میوه از این باغات برداشت می‌شود. اصفهان به دلیل هوای سردسیری که دارد مناسب‌ترین محل برای کاشت آن میباشد.

پس از خرید نهال گلابی شاه دانه میتوانید انتظار ۳۰ سال عمر مفید و در صورت داشتن شرایط عالی تا ۵۰ سال عمر مفید دارد. ارتفاع درختان شاه میوه در بهترین حالت رشد ۴ تا ۶ متر است.

 

فاصله لازم برای رشد کافی نهال گلابی شاه میوه

در زمین هایی که شیبدار هستند و تابش نور خورشید بصورت مستقیم است، درختان در فاصله‌های ۳ در ۳ کاشته می‌شوند. در غیر این صورت باشد فاصله بین هر نهال ۳ در ۴ یا ۴ در ۴ باشد. بنابراین شاخه درختان به هم طنیده نمی‌شود و با نور کافی رشد مناسبی خواهند داشت. همچنین با تابش درست خورشید نهال ها از نورگریزی و شب تشنجی در امان هستند.

 

بهترین نوع خاک برای پرورش نهال گلابی شاه میوه باید چه ویژگی هایی داشته باشد:

خاک های زهکشی مانند خاک شنی لومی گزینه مناسبی برای کاشت نهال گلابی شاه میوه است. در نوع دیگری از این نهال مانند نهال پیوندی مقاوم میتوان از خاک های ضعیف استفاده کرد و امکان رشد وجود دارد.

در خاکی که نهال گلابی کاشت می‌شود باید باید میزان اسیدیته کنترل شود و PH را در روی عددی بین ۶ تا ۷ حفظ کنیم. رطوبت خاک برای کاشت رشد نهال گلابی بسیار اهمیت دارد به همین دلیل خاک های خشک و شنی و خاک های رسی مرطوب برای کاشت این نهال چندان توصیه نمی‌شود.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید