خرید نهال گلابی اسپادانا

گلابی اسپادانا
گلابی اسپادانا

نهال گلابی اسپادانا :

  • گلابی اسپادانا یکی از ارقامی می باشد که مهم و برای کشت تجاری استفاده می شود.
  • این نوع گلابی در انواع دیررس و زودرس عرضه می شود. بافت میوه نرم و خوشمزه میباشد.
  • ارسال نهال به تمام نقاط کشور با بسته بندی اصولی بدون هیچ محدودیتی
  • برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید نهال با شماره های زیر از طریق تماس – تلگرام – واتساپ و.. در ارتباط باشید :
    ۰۹۰۱۷۶۳۶۱۹۶ – ۰۹۱۵۹۸۲۳۹۰۶ – ۰۹۱۵۹۸۲۴۰۰۵

دنبال خرید نهال گلابی اسپادانا هستی؟

نکات مهم در خرید نهال گلابی اسپادانا

در زمان خرید نهال یکی از دغدغه های اصلی مشتریان این است که کیفیت نهال چگونه است و  در زمان خرید اینترنتی نهال دچار آسیب نشود. مرکز پرورش و فروش تخصصی خرید نهال مشهد ارائه دهنده انواع نهال های گوناگون و نهال گلابی اسپادانا می‌باشد که با سال‌ها تجربه عرضه به تمامی نقاط ایران دارد

خرید نهال گلابی اسپادانا با مزایایی مانند مرغوبیت، شناسه نهال، مجوز نهاد کشاورزی و … همراه است بنابراین با اطمینان خاطر نسبت به خرید انواع نهال ها از این مرکز اقدام نمایید.

مشخصات نهال گلابی اسپادانا

نهال گلابی اسپادانا یک نوع نهال تجاری بوده و به دلیل پربار بودن مورد توجه باغداران و کشاورزان قرار گرفته است. ویژگی که این نهال را از سایر نهال های گلابی جدا کرده است پیچیدگی در ساختار آن است. این نوع نهال در بین گونه های گلابی مرتفع‌ترین است و دلیل آن رشید عمودی آن می‌باشد.

میوه این درست بسیار شیرین و آبدار بوده و سایز متوسطی دارد، همچنین رنگ آن سبز مایل به خاکستری است. نهال گلابی اسپادانا در ابتدا در کشور ایتالیا کاشت میشد و بومی این کشور شمرده می‌شود اما در حال حاضر در اکثر نواحی ایران مخصوصا شمال کشت شده و طرفداران بسیاری دارد.

نکات مهم برای کاشت نهال گلابی اسپادانا

زمانی که اقدام به خرید نهال گلابی اسپادانا می‌کنید باید بدانید که این نهال نسبت به سرما حساس است و باید در مناطق گرمسیر کاشته شود. در حال حاضر شمال ایران گزینه خوبی برای رشد حداکثری آن به شمار می‌رود.

در زمین های بادگیر و غیر مسطح این نهال باید در فواصل ۳*۳ یا ۳*۴ کاشته شود. در زمین هایی که مسطح هستند بهتر است این فاصله ۴*۴ یا ۴*۵ باشد. در زمان کاشت به ایم فاصله ها دقت کنید زیرا رعایت آن باعث می‌شود تا ریشه ها با هم درگیر نشوند و نور کافی به نهال ها بتابد. برای اینکه درخت گلابی به رشد حداکثری خود برسد به نور فراوان خورشید نیاز دارد.

بهترین زمان کوددهی درخت گلابی اسپادانا از اواسط پاییز تا اواخر زمستان است. هر هکتار این نهال نیاز به ۵ تن کود دارد. در صورتی که علاقه به کاشت این نهال دارید پیشنهاد ما این است که از نهال گلابی پرتقالی نیز همراه آن بهره برداری کنید.

خرید نهال گلابی اسپادانا

میزان آبیاری پس از خرید نهال گلابی اسپادانا

پس از خرید نهال گلابی اسپادانا در طی یک تا دو سال اول به صورت هفتگی آن را ابیاری نمایید تا رطوبت مورد نیاز در زمان رشد تامین شود. با اینکار آب به عمق زمین نفوذ کرده و ریشه ها به صورت محکم و قوی رشد می کنند. زمانی که نهال به بلوغ رسید نیاز به آب کمتری دارد مگر در فصل های گرم سال.  در حالت کلی باید گفت این نوع نهال گلابی در طول هفته به ۳ لیتر آب نیاز دارد.

باردهی نهال گلابی اسپادانا

دو سال پس از کاشت این نهال می‌توانید باردهی آن را مشاهده کنید اما پس از ۵ سال به باردهی اقتصادی خواهد رسید که در هر سال حدود ۶۰ هزار تن در هر هکتار است. البته فراموش نکنید مواردی مانند منطقه کاشت، کوددهی مناسب، آبیاری منظم، سمپاشی و هرس درختان در میزان باردهی تاثیرگذار است.

حداکثر ارتفاع درخت

همانطور که گفته شد این درخت مرتفع‌ترین در بین گونه های خود است و در هر فصل حدود ۵ متر رشد دارد. برای اینکه آن را در ارتفاع مطلوبی نه دارید باید آن را هرس کنید. بهتر است برای هرس شاخه های بیمار و افتاده را انتخاب کنید. خوشبختانه درخت گلابی اسپادانا نیاز به هرس کمتری دارد.

نهال گلابی اسپادانا از از کجا تهیه کنیم؟

نهال گلابی اسپادانا جز نهال های پربار و باردهی به شمار میرود و در بین کشاورزان و باغداران بسیار محبوب است. با خرید تعداد بالایی نهال می‌توانید به سود خوبی دست یابید. اگر به دنبال نهال مرغوب و باکیفیت بالا هستید، میتوانید با نهال مشهد همکاری کنید. همچنین در رابطه با خرید و کاشت هر نوع نهالی می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید