خرید نهال انگور ترکمن۴

انگور ترکمن۴
انگور ترکمن۴

نهال انگور ترکمن۴ :

  • انگور ترکمن۴ رقمی است میان رس، شکل حبه ها گرد و کمی کشیده و رنگ آن سیاه و بیدانه است.
  • این رقم بومی کشور ترکمنستان بوده و از این رقم علاوه بر تازه خوری بیشتر برای مویز استفاده میشود.
  • مویز ترکمن۴ دارای خواص دارویی و قیمت مویز آن بالاست. این رقم برای احداث باغ های تجاری بسیار مناسب است.
  • ارسال نهال به تمام نقاط کشور با بسته بندی اصولی بدون هیچ محدودیتی
  • برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید نهال با شماره های زیر از طریق تماس – تلگرام – واتساپ و.. در ارتباط باشید :
    ۰۹۰۱۷۶۳۶۱۹۶ – ۰۹۱۵۹۸۲۳۹۰۶ – ۰۹۱۵۹۸۲۴۰۰۵

دنبال خرید نهال انگور ترکمن۴ هستی؟

مشخصات نهال انگور ترکمن۴ (مویز)

خرید نهال انگور ترکمن ۴ یکی از پرتجارت‌ترین گونه خود است. این نهال دیر بارور می‌شود و میوه آن بسیار شیرین است. مقاومت این گونه انگور در برابر آب بالا است و به دلیل کیفیتی که دارد مناسب‌ترین محصول باغ خواهد بود.

از میوه نهال انگور ترکمن ۴ (مویز) برای تهیه کشمش و آبمیوه استفاده می‌شود. این گونه یکی از گزینه های کمیاب و خاص انگور است. رشد میوه‌ها در این نهال به صورت دسته‌ای بوده و دانه‌های بزرگ و سیاه آن عطر و طعم خاصی دارند.

بعد از خرید نهال انگور ترکمن ۴ می‌توانید در هر آب و هوایی آن را بکارید. در حال حاضر یکی از پرفروش‌ترین نهال‌های انگور در ایران شمرده می‌شود. کشمش مویز دارای خواص دارویی بالایی است و خرید و فروش آن در بازار سود دارد.

منطقه آب و هوایی مناسب کاشت نهال انگور ترکمن

با توجه به اینکه این گونه سازش بالایی با سرما دارد در شرایط آب و هوایی مختلف قابل کاشت می‌باشد. اما مناسب‌ترین اقلیم در شرایط سرد و زمستانی است. آب و هوای معتدل و میانه شرق کشور می‌تواند نیاز سرمایی و نورگرایی درخت انگور ترکمن ۴ را برطرف سازد.

آبیاری و کوددهی نیز دو عامل مهم در شرایط آب و هوایی کاشت نهال انگور ترکمن ۴ است.

نهال انگور ترکمن ۴ را چه زمان و چگونه بکاریم

برای کاشت نهال انگور ترکمن ۴ از پاییز تا زمستان فرصت دارید. سرمای ملایم و هوای بهاری بهترین شرایط را برای کاشت می‌سازد و رطوبت پاییزی خاک به ریشه‌های نهال انگور ترکمن ۴ بسیار کمک می‌کند.

پس از خرید نهال انگور ترکمن ۴ باید ریشه را از محفظه خارج و آن را تازه سازی کنید. سپس ریشه را پراکنده سازی کنید و در گودال حفر شده قرار دهید و خاک را پای نهال بریزید. بهتر است مدتی قبل از اقدام به کاشت نهال خاک را آماده کنید. در آخرین مرحله نهال را با آبیاری غرقابی، ریشه جذب مواد غذایی را آغاز می کند.

فاصله کاشت نهال های انگور ترکمن ۴ و عمق چاله

اگر زمین کشت را یک هکتار در نظر بگیرید، در فواصل ۲*۳ و ۳*۳ می‌توانید تعداد زیادی نهال انگور ترکمن (مویز) را بکارید. در زمین های شیبدار باید فواصل کمتر باشد. با حفظ این فاصله نور خورشید به میزان کافی به نهال میرسید و رشد درخت به خوبی شکل میگیرد.

میتوانید برای چاله کنی عمیق از بیل یا تراکتور کمک بگیرید. در خاک های سخت، هرچقدر عمق چاله بیشتر باشد فضای کاشت و رشد نهال بهتر خواهد بود. خرید نهال انگور ترکمن ۴ می‌تواند کشاورزان را شگفت زده کند اگر در فاصله و عمق مناسب کشت شود.

خاک و نحوه آبیاری مناسب رشد نهال انگور ترکمن

این نهال در تمامی خاک رشد می‌کند به جز خام های اسیدی و شور، اما در خاک های لومی با آبیاری مناسب ثمره این نهال به مراتب بهتر است. در این خاک‌ها آب بهتر به ریشه میرسد. نهال انگور ترکمن ۴ نسبت به گونه‌های بومی خود  آب کمتری نیاز دارد و مقاومت به خشکی دارد. اما با تمام این موارد باید هر ۵ روز یکبار آبرسانی به نهال مخصوصا در سال های اول کاشت انجام شود.

چگونه و چه وقت نهال انگور ترکمن ۴ را هرس کنیم

زمانی که رشد شاخه‌ها نامنظم شود باید برای اصلاح شاخه های هرز اقدام کنید. در این زمان به خاطر عریانی درخت چیدن شاخه های مریض به راحتی امکان پذیر خواهد بود. برای هرس های جزئی میتوانید در تابستان هم اقدام کنید. پس از چیدن با چسب مخصوص هرس محل را پوشش می دهیم.

خرید نهال انگور ترکمن ۴ از نهال مشهد

اگر قصد خرید نهال انگور ترکمن ۴ را دارید، برای تهیه نهال باکیفیت و ارسال به تمامی نقاط ایران میتوانید از طریق نهالستان نهال مشهد اقدام نمایید. همچنین قبل از خرید با کارشناسان ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید