خرید نهال گردو چندلر پیوندی

خرید نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر پیوندی :

  • گردو چندلر یکی از ارقام گردو های خارجی است که در ایران به خوبی رشد می کند.
  • این نوع گردو پیوندی و پاکوتاه و از سال اول به بار مینشیند و محصول یک دست و پر بار -درصد مغز بالا – سفید و درشت است.
  • تفاوت گردو های پیوندی چندلر خارجی با گردو های بذری در این است که گردو های پیوندی محصول یک دست تری میدهند.
  • و محصول درشت میباشد و بسیار پر بار و خصوصیت بارز آن این است که از سال اول شروع به باردهی میکند.
  • این رقم برای محصول دهی بهتر به گرده افشان نیاز دارد که از رقم گردو فرنور میتوان استفاده کرد.
  • در میان ارقام خارجی گردو پیوندی، در ایران اغلب از رقم چندلر استفاده می کنند.
  • ارسال نهال به تمام نقاط کشور با بسته بندی اصولی بدون هیچ محدودیتی
  • برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید نهال گردو چندلر پیوندی با شماره های زیر از طریق تماس – تلگرام – واتساپ و.. در ارتباط باشید :
    ۰۹۰۱۷۶۳۶۱۹۶ – ۰۹۱۵۹۸۲۳۹۰۶ – ۰۹۱۵۹۸۲۴۰۰۵

دنبال خرید نهال گردو چندلر هستی؟

مشخصات نهال گردو چندلر

یکی از بهترین درخت های گردو در جهان، درخت گردوی چندلر است. هر گردوی این درخت قهوه‌ای رنگ بوده حدود ۱۶ گرم است که ۶۰ درصد از آن مغز است. پوست این محصولات اصلا سفت و سخت نبوده و مغز به راحتی از پوست جدا خواهد شد. برای خرید نهال گردو پیوندی چندلر باید از مراکز معتبر اقدام کنید تا محصولی باکیفیت و مرغوب برداشت کنید.

 

مراحل کاشت نهال گردو چندلر چه می باشد:

بسیار هستند باغدارانی که در سطح گسترده شروع به احداث باغات گردو می کنند و اقدام به خرید نهال گردو پیوندی چندلر می‌نمایند. اگر تمامی شرایط مطلوب و مناسب کاشت رعایت شود و نهال‌ها در محیط خوب رشد کنند پس از گذشت چند سال درختان بارور خواهند شد و کشاورزان به سود خوبی خواهند رسید زیرا گردوی به دست آمده مرغوبیت بالایی خواهد داشت.

مناسب ترین آب و هوا برای کاشت نهال گردو پیوندی چندلر، آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است حتی در برخی مواقع نواحی معتدل خشک هم بستر خوبی برای رشد نهال است. در حقیقت کیفیت و رشد مغز بیشتر تحت تاثیر آب و هواست. قبل از خرید نهال گردو پیوندی چندلر و کاشت آن باید زمین را آماده کنید، خاک را زهکشی کنید تا بستر مناسبی برای نهال فراهم شود.

خاک مناسب کاشت نهال گردوی چندلر

درختان گردو در هوای سبک و آهکی رشد بسیار خوبی دارند. با توجه به عقیده کارشناسان کشاورزی عمق حفره برای کاشت نهال گردو باید زیاد باشد زیرا ریشه های درختان گردو بسیار عمیق و گسترده هستند، در حقیقت هرچقدر عمق گودال بیشتر باشد ریشه رشد بهتری خواهد داشت. البته نهال گردو چندلر نسبت به سایر نهال های گردو گستردگی چندانی ندارند اما باز هم باید گودال‌ها در فاصله‌ی مناسب حفر شوند.

آبیاری نهال گردو چندلر در سال های اول کاشت بسیار اهمیت دارد و یکی از عوامل مهم آن شرایط آب و هوایی منطقه است. با توجه به نوع خاک میتوانید میزان آب دهی را مشخص کنید. معمولا آب بدهی درختان گردو هر یک هفته یکبار انجام می‌شود.

 

شرایط آب و هوایی مناسب کاشت نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر رشد خوبی در آب و هوای معتدل دارد. این نهال‌ها برای مناطقی که معتدل و مرطوب هستند بسیار مناسب‌اند. همچنین در مناطقی که آب و هوای سرد کوهستانی دارند، باردهی این درختان بهتر است. درخت گردو آستانه تحمل سرما را تا میزان ۲۱ درجه زیر صفر دارد. توجه کنید اگر دما از این درجه کمتر شود، نهال از بین خواهد رفت.

خرید نهال گردو چندلر

آبیاری نهال گردو چندلر چگونه است؟

یکی از مهمترین مسائل در رشد درست درخت گردو آبیاری آن است. توجه داشته باشید نهال گردوی چندلر هر ۴ یا ۵ روز نیاز به آبیاری دارد و البته باید بطور کاملا منظم انجام شود. در غیر اینصورت درختان به درستی بارور نشده و دچار ضرر و زیان خواهید شد. بنابراین طبق یک الگو و برنامه ریزی صحیح به آبیاری درختان گردو بپردازید.

 

عمر مفید درخت گردو چندلر چند سال است

در حالت معمول از ابتدا یعنی از زمان خرید نهال گردو پیوندی چندلر تا کاشت و مراقبت از آن اگر تمامی شرایط برای رشد درخت گردو مساعد باشد، عمر آن بیش از ۱۰۰ سال تخمین زده شده است. اما عوامل بیرونی مانند نوع کاشت نهال، نحوه رسیدگی و آبیاری، نحوه هرس، نوع پیوند درختان، کوددهی، کنترل بیماری‌ها و آفات و … میتواند در عمر مفید درخت تاثیرگذار باشد.

 

فاصله کاشت نهال گردو چندلر و زمان کاشت نهال گردو چندلر

با توجه به تجریبات به دست آمده از کشاورزان و تحقیقات کارشناسان کاشت نهال گردو چندلر باید در فواصل ۵٫۶٫۷ یا ۶۶٫۷ کاشته شود. بدین ترتیب شما در یک هکتار زمین میتوانید ۲۵۰ تا ۲۸۰ نهال بکارید. این شیوه کاشت نهال گردو پرچین نام دارد. در این روش درختان در ردیف های نزدیک به مهم کاشته می شود و با فاصله مناسب رشد کافی و ایده آل را خواهند داشت.

 

بهترین خاک جهت پرورش نهال های گردو چندلر

بهترین خاک برای کاشت نهال گردو، خاکی با بافت نرم است. در خاک های رسی و سنگلاخی کاشت درخت گردو با شکست مواجه خواهد شد. زیرا ریشه‌های این درخت بصورت عمودی رشد می‌کند و اگر نتواند در خاک ریشه دواند پس از مدتی خشک خواهد شد.

اگر قصد خرید نهال گردو پیوندی چندلر را دارید بهتر است از مراکز معتبر و مطمئن این نهال را سفارش دهید. این مراکز از جمله نهال مشهد با تضمین کیفیت و ارسال مناسب بدون آسیب و مشاوره کارشناسان فروش خود را تضمین می‌کنند. قبل از خرید هر یک از انواع نهال می‌توانید با متخصصان این مجموعه در تماس باشید.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید