خرید نهال بلوبری

نهال بلوبری
نهال بلوبری

نهال بلوبری :

  • نهال بلوبری رقمی خاص و در بین ارقام بری بالاترین قیمت محصول را دارد.
  • بلوبری دارای واریته های زیادی است از جمله : بلوگلد، بلوکراپ، چندلر، امرالد، پاتریوت، جوبیل، پینک لیموندا (بلوبری صورتی)، سانشاین بلو، بریگیتا، دوک و …
  • بلو بری بومی کانادا و فرانسه است.
  • نهال بلوبری به صورت پاکوتاه قابل کشت در گلدان و باغچه و نگهداری در آپارتمان – تراس – پشت بام و .. را دارد.
  • بلوبری بیشتر در مناطق سردسیری کشت می شود ولی بعضی از واریته ها در مناطق گرمسیری قابل کشت میباشد.
  • بلوبری در خاک های اسیدی با ph بین ۵٫۴ الی ۵٫۵ رشد میکند و بین الی ۴۰۰ الی ۸۰۰ ساعت نیاز سرمایی دارد.
  • ارسال نهال به تمام نقاط کشور با بسته بندی اصولی بدون هیچ محدودیتی
  • برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید نهال با شماره های زیر از طریق تماس – تلگرام – واتساپ و.. در ارتباط باشید :
    ۰۹۰۱۷۶۳۶۱۹۶ – ۰۹۱۵۹۸۲۳۹۰۶ – ۰۹۱۵۹۸۲۴۰۰۵

دنبال خرید نهال بلوبری هستی؟

مشخصات نهال بری ها (بلوبری)

بلوبری به عنوان یک محصول خاص و جذاب و جدید در بازار بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است. دلیل این جذابیت شاید داشتن دانه هایی کوچک با رنگ بنفش باشد.

نهال بلوبری برگ هایی ضخیم با رنگ‌های سبز تیره تا سبز روشن دارد. در فصل زمستان ساقه‌های این درخت قرمز رنگ می‌شوند. شکوفه‌های این درخت در فصل تابستان و در انتهای ساقه رشد می‌کنند و به رنگ‌های صورتی و قرمز هستند.

میوه‌دهی این نهال در ۵ تا ۱۰ متری ساقه‌ها مشاهده می‌شود. در اصل نهال بلوبری ‌‌‌به شکل بوته بوده که بین ۲ تا ۲٫۵ متر قد می‌کشد.

نیازهای اقلیمی

مناطقی که آب و هوای معتدل دارند برای رشد گیاه بلوبری مناسب‌تر هستند. این نهال برای رشد کافی به نور خورشید نیاز دارد. اگر محل زندگی شما زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم را دارد، اقدام به خرید نهال بلوبری نمایید.

اگر تابستان کمی خنک باشد باعث ایجاد بیماری در نهال شده و میزان قند آن را پایین می‌آورد. نهال بلوبری تحمل سرمای ۲۰ درجه را دارد اما توجه داشته باشید که این اعداد شامل همه گونه‌های بلوبری نخواهد شد، برخی از نهال‌ها دیر خزان هستند و برخی دیگر دچار سرمای پاییزه می‌شوند.

نیاز سرمایی بری ها

پس از خرید نهال بلوبری باید شرایط سرمایی بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ ساعت برای او فراهم باشد. همچنین دمای بالای ۴۰ درجه برای رشد این گیاه مناسب نیست.

بهترین خاک برای کاشت نهال بلوبری

پس از اینکه اقدام به خرید نهال بلوبری کردید، مرحله بعدی آماده سازی خاک برای کاشت آن است. از آنجایی که نهال بلوبری سطحی رشد می‌کنند، باید خاک بتواند آب را به خوبی در خود نگهداری کند. همچنین زهکشی خاک برای کاشت این نهال بسیار اهمیت دارد.

خاکی با درصد اسید ۴٫۵ تا ۵ مناسب ترین نوع برای کاشت گیاه بلوبری است. خاک لومی شنی نوع مناسب این خاک می‌باشد. بلوبری در استان‌های گیلان مازندران که خاک اسیدی دارند، بیشتر کاست می‌شود. اگر می‌خواهید خاک را اسیدی کنید می‌توانید از گوگرد استفاده نمایید. توجه داشته باشید که نهال بلوبری به شوری و آب خاک بسیار حساس است.

نهال بلوبری

کاشت نهال بلوبری

نهال بلوبری ریشه‌دار باید در زمان اواخر زمستان یا حتی اوایل بهار کاشت شود. فاصله در گودال برای کاشت باید ۲*۲ باید که در هر هکتار حدود ۲۵۰۰ نهال می‌تواند کاشت. پس از خرید نهال بلوبری گودال هایی به عمق ۵۰ سانتی‌متر و عرض ۴۵ سانتی‌متر حفر کنید و نهال را در آن بکارید.

آبیاری نهال بلوبری

یکی از مهم‌ترین مواردی که پس از کاشت باید رعایت شود، آبیاری نهال بلوبری است. این درختهر هفته حدود ۲۰ لیتر آب نیاز دارد. همچنین جالب است بدانید که میوه بلوبری غذای مورد علاقه پرندگان است. لذا باغداران محترم باید از امکانات مناسب جهت جلوگیری از حمله پرندگان به بوته بلوبری کمک بگیرند.

هرس نهال بلوبر

در ۴ سال اول کاشت نهال بلوبری نیازی به هرس ندارند. بهتر از عملیات هرس در اواخر اسفند ماه و قبل از بیدار شدن درخت انجام شود. نوع هرس درخت بلوبری هر فرم است که در طی آن شاخه‌های ضعیف و بیمار یا شکسته حذف می‌شوند.

هدف از این نوع هرس آزادسازی فضا برای شاخه‌های جوان و جلوگیری از پیری زودرس درخت می‌باشد. عملیات هرس درختان بلوبری باید توسط افراد ماهر انجام شود تا از هرگونه آسیب و خسارت به آن جلوگیری شود.

کوددهی نهال بلوبری

پس از گذشت یک سال از کاشت نهال میتوانید عملیات کوددهی را انجام دهید. بهتر است از کودهای ۲۰-۲۰-۲۰ استفاده کنید و در عمق ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌تری نهال آن را چالکود نمایید.

فصل بهار که فصل رشد درخت است برای کوددهی ۲۰-۲۰-۲۰ یا هیومیک اسید مناسب است و به مقدار ۲۵ گرم برای فصل دوم کاشت کافیست.

خرید نهال بلوبری از نهال مشهد

اگر قصد خرید نهال بلوبری را دارید میتوانید از نهالستان نهال مشهد اقدام به خرید نهال نمایید. نهال مشهد ارسال به تمامی نقاط ایران را داشته و با تضمین کیفیت محصولات خود را به فروش می‌رساند.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید